ANA SAYFAE-BELEDIYE KAPISI HİZMETLER DUYURULAR MECLŢS TVCANŢKTE YAŮAM ŢNSAN KAYNAKLARIŢLETŢŮŢM

Eğitim Yatırımlarımız

Eğitilmemiş toplumlar uygar olamazlar, gelişemezler, ayakta kalamazlar. Bu nedenledir ki, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk┤ün "Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur" sözü de bize ışık tutmaktadır ve eğitimdeki hedefimizin ana gayesidir. Eğitim için harcayacağımız her 1 lira, ileride, çocuklarımızın okul başarılarını artırmak, hatta şiddet suçlarını azaltmak için harcayacağımız her 7 lirayı tasarruf etmemizi sağlayacaktır.Biz, eğitime yaptığımız yatırımlarla hiçbir çocuğumuzu henüz baştan kaybetmiş kuşaklar olmasına izin vermiyoruz. Çocuklarımıza kazanma şansını veriyoruz.İşte bu nedenle eğitim yatırımları görevimiz olmamasına rağmen her zaman önceliğimiz oldu.Canik'e 10 yılda 15 yeni eğitim yuvasının kazandırılmasına ön ayak olduk. Canik'e sadece yeni okullar kazandırmakla kalmadık, ilçemizdeki tüm okullarımıza mutlaka Canik Belediyesi'nin eli değdi. Kütüphaneler, konferans salonları, basketbol, tenis sahaları, bilgisayarlar, projeksiyon cihazları, çocuk oyun alanları, idareci ve öğretmenler odaları, Atatürk köşeleri, kantinler yaptık.

Tüm okullarımızda bahçe düzenlemesi, istinat duvarı, boya, sıva, demir korkuluk, yeşil alan düzenlemesi, tadilat, karo taşı döşeme, asfalt, merdiven gibi bir çok eğitime katkı hizmetinde bulunduk. Canik sınırları içerisinde eğitime harcadığımız toplam maliyet 4 milyon 406 bin 334 lira. Yine ilçemiz dışında eğitime toplam 1 milyon 125 bin lira harcama yaptık.

Canik'te 16 bin 568 öğrencimiz var. Derslik sayımız ise 511. Yani derslik başına düşen öğrenci sayımız 32. Şöyle bir gözümüzü bir an kapatıp, 15 yeni okulu ilçemize kazandırmadığımızı var sayalım. Her bir sınıfta 50-60 yavrumuzun geleceğe hazırlanmaya çalıştığını düşünmek dahi istemiyorum.

Bu yüzden eğitim için çaktığımız her bir çivi bizi onurlandırmaktadır.