T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI
Web sitemizi ziyaret edenlerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.
Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.
Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.
Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.
Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;
İşlevsel: Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.
Oturum Çerezleri (Session Cookies) |
Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. |
Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:
Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresi ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.
Kanunun ilgili kişinin haklarını düzenleyen 11 inci maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, öğrencileri yaz tatili döneminde eğitici ve eğlenceli etkinliklerle buluşturmaya devam ettiklerini ifade etti.
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, çocukları ve gençleri yaz tatili döneminde eğitim programları ile eğitici ve eğlenceli aktivitelerle bir araya getirdiklerini ifade etti. Canik Halk Kütüphanesi ve Etüt Merkezi ile Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde yaz tatili programlarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini dile getiren Başkan İbrahim Sandıkçı, “Öğrencilerimizin yeni bilgiler öğrenip yeteneklerini keşfettiği verimli bir yaz tatili dönemi geçirmelerine katkı sağlıyoruz” dedi.
Çocuklar Kitaplarla Buluştu
Canik Halk Kütüphanesi ve Etüt Merkezi’nde ilkokul düzeyindeki öğrenciler için kitap okuma etkinlikleri ve zihinsel gelişime katkılar sunan aktiviteler gerçekleştirdiklerini belirten Başkan İbrahim Sandıkçı, “Öğrencilerimizin yaz tatili sürecini verimli bir şekilde geçirmelerini önemsiyoruz. İlkokul düzeyindeki öğrencilerimizi, bilişsel gelişim sürecine katkılar sağlayan eğitici ve eğlenceli aktivitelerle buluşturuyoruz. Uzman eğitmenlerimiz eşliğinde gerçekleştirdiğimiz yaz tatili programlarımız çerçevesinde, öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlığı kazanmaları ve okuma düzeylerini ilerletmeleri adına kitap okuma etkinlikleri gerçekleştiriyoruz” şeklinde ifade etti.
Yetenekler Keşfediliyor
Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nün yaz tatili sürecinde öğrenciler ve veliler tarafından ilgiyle ziyaret edildiğine değinen Başkan İbrahim Sandıkçı, yaz tatilinde öğrencilere yönelik bilim ve teknoloji alanında eğitimler gerçekleştirdiklerini ifade etti. Başkan İbrahim Sandıkçı, “Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsümüzde öğrencilerimizi yaz tatili döneminde bilim ve teknoloji alanında eğitimlerle buluşturuyoruz. Özel olarak oluşturduğumuz laboratuvarlar ve keşif alanlarında, öğrencilerimizle birlikte deney ve gözlem çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Yaz tatili sürecinde bilim ve teknoloji alanında sürdürdüğümüz eğitimlerle öğrencilerimizin yeni bilgiler öğrenmelerini ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.
Adres: Karşıyaka Mah. İlkbahar Sok. Canik / SAMSUN
E-posta: [email protected]
© 2021 - Canik Belediyesi - Bilgi İşlem Müdürlüğü
Adres: Karşıyaka Mah. İlkbahar Sok. Canik / SAMSUN E-posta: [email protected]
© 2021 - Canik Belediyesi - Bilgi İşlem Müdürlüğü